under featured image
Sky Link

पोखरा थिएटर मा नाटक ‘उ मरेकी छैन’ मञ्चन शुरु (फोटो फिचर)

शनिबार नाटक दुई सो मञ्चन हुने

Above News Headline

पोखरा भ्वाइस् सम्बाददाता, ०४, पुष । पोखरामा नाटक ‘उ मरेकी छैन’ मञ्चन शुरु भएको छ । न्यारेटरले आफ्नो पहिलो प्रस्तुतीको रुपमा मञ्चन सूरु भएको यो नाटक पौष १४ गते सम्म पोखरा थिएटरको गन्दर्व नाटकघरममा मञ्चन हुनेछ । शनिबार नाटक दुई सो मञ्चन हुने न्यारेटर समुहका रेवन राई जानकारी दिए । दिउँसो १ बजे र अपरान्ह सवा ४ बजे नाटक हेर्न पाइनेछ ।

नाटक ‘उ मरेकी छैन’

यो नाटक नाट्य सम्राट बालकृष्ण समले लेखेको नाटक हो । विक्रम सम्मवत २००० मा लेखिएको यो नाटक साझा प्रकाशनले वि.स. २०३५ मा प्रकाशन गरेको थियो । सौन्र्दयचेत, प्रगतिवाद विचारधारा, पितृसतात्मक मानसिकताको चरमता र पुर्वीय दर्शन मिसिएको यो नाटक नेपाली समाजमा अझैपनि उत्तीकै सान्दर्भिक छ ।

नाटक ‘उ मरेकी छैन’
निर्देशक चे शंकर

सत्र वर्षकी कान्तीको भिक्षुणी बन्ने इच्छालार्ई पिताले नर्कादाको परिणाम नाटकमा हेर्न पाइनेछ । नाटकलाई आर्कषक बनाउन धार्मिक संवाद, लोपोन्मुख मारुनी नृत्य, लोक शैलीको भजन तथा लोक गीतले सहयोग गरेको छ ।

१ घण्टा १० मिनेट अवधिको यो नाटकले नाट्य प्रेमीको थप माया पाउनेमा निर्देशक तथा परिकल्पनाकार चे शंकर विश्वस्त छन् । पहिलोपटक सन् २०१२ बाट’ नाटक लेखन तथा निर्देशनमा सक्रिय बनेका चे शंकरले हालसम्म एक दर्जन बढी नाटक दिर्नेशन गरिसके । उनी नाटक लेखन, निर्देशन तथा प्रशिक्षणमा क्रियाशिल छन् । यसअघि चे शंकरको निर्देशनमा पोखरामा तिर्खा नाटक मञ्चन भएको थियो ।

Bg Hospital

यसका अलावा कोहि किन बर्बाद होस्, लुक ब्याक इन एङ्गर, एनिग्मा, म्याड म्यान्स डायरी, मिस्टर फक्स एण्ड द स्कुल बोय, सेम टाइम नेक्स्ट इयर, मेमरी यार्ड आदी नाटक उनले निर्देशन गरिसकेका छन् । ईलुजन, एनिग्मा, मेमरी यार्ड, कथा नालापानीको, रुवा, मिस्टर फक्स एण्ड द स्कुल बोय उनका मुख्य नाटककृति हुन् । उनी चौकुस फिल्म प्रोडक्सन मार्फत छोटा चलचित्र निर्माणमा समेत व्यस्त छन् । यसका अलवा विभिन्न ओपन नाटक र सडक नाटकमा उनले काम गरिसकेका छन् । न्यारेटर गुप्रका कलाकारलाई ४० दिनको तालिम पश्चात चे शंकरले कार्यशालामा पनि सहजिकरण गरेका थिए । नाटकमा रोसन ज्ञवाली, सन्दिप पाण्डे, ज्योती हमाल, विष्णु राज तिमिल्सिना, टिकाराम पौडेल, अनुप अधिकारी, श्रृष्टि केसी, सविता सापकोटा, उज्वलराज ढकाल, विनोद रसायली, गौरव पौडेल, दिलकुमारी लक्ष्मी हमालले अभिनय गरेका छन् । उनीहरुले आफ्नो भुमिकामा न्याय गर्ने प्रयास गरेकोले नाटक राम्रो बनेको छ । नाटकमा सह–निर्देशनको जिम्मा रेवन राईले निभाएका छन् । नाटक हरेक दिन दिउँसो सवा ४ बजे तथा शनिबार अतिरिक्त सो दिउँसो १ बजे समेत मञ्चन गरिने सह–निर्देशक रेवन राईले जनाए । आफुहरुको पहिलो प्रयासमा नाटक मञ्चन गरेकोले दर्शकको साथ र सर्पोट आवश्यक परेको उनले बताए । पहिलो सो हेर्न पुगेका दर्शकले सकारात्मक प्रतिक्रिया दिएपछि न्यारेटर समुह उत्साहित बनेको छ ।

नाटक ‘उ मरेकी छैन’
नाटक ‘उ मरेकी छैन’
नाटक ‘उ मरेकी छैन’
नाटक ‘उ मरेकी छैन’
नाटक ‘उ मरेकी छैन’
नाटक ‘उ मरेकी छैन’
Trident conecpt
vianet inside
PCC Mela

Leave A Reply

Your email address will not be published.