under featured image
Sky Link

नाम सार्वजनिक गर्ने सुगमको चेतावनी

Above News Headline

असार १५ गते, पोखरा,

गएको केही दिनअघि अभिनेता पल शाहले चलचित्रमा काम गरेको पारिश्रमिक निर्माताले वर्षौंसम्म विभिन्न बहाना बनाएर झुलाउने गरेको गुनासो पोखे । यसपछि अन्य कलाकारहरुले पनि निर्माताले पारिश्रमिक झुलाउने गरेको अभिव्यक्ति दिइरहेका छन् । कलाकारले काम गरेको पारिश्रमिक नपाउने समस्या नेपाली चलचित्र क्षेत्रमा मात्र होइन, सांगीतिक क्षेत्रमा पनि छ ।

गायक सुगम पोखरेलले आइतवार आफ्नो आधिकारिक फेसबुकमा लेखेको कुराले देश तथा विदेशमा कार्यक्रम गरेको पारिश्रमिक महिनौंसम्म नपाउँदा गायक-गायिकाहरु कसरी पीडित भएका छन् भन्ने वास्तविकता उदाङ्गो पारेको छ । उनले ७ देखि १ वर्ष अगाडि गरेको कार्यक्रमको पारिश्रमिक २४ घण्टाभित्र उपलब्ध नगराए तस्विरसहित नाम सार्वजनिक गर्ने चेतावनी दिएका छन् ।

Bg Hospital

उनले लेखेका छन्, ‘अति भयो त्यसैले लेख्न बाध्य भएँ । गएको वर्ष देश अनि बिदेशमा गरेका केही कार्यक्रमको पाउन बाँकी पारिश्रमिक, आयोजक साथीभाइहरुले झुलाइरहेको महशुस भयो । त्यसैले २४ घण्टाभित्र यसको उचित समाधान नभएमा तपाईंको सुन्दर तस्विरसहित नाम सार्वजनिक गर्नेछु ।’ उनले आफ्नो सहनशिलतालाई कमजोरी नठान्न पनि कार्यक्रम आयोजकहरुलाई आग्रह गरेका छन् ।

गायक पोखरेलले २४ घण्टाभित्र कार्यक्रम गरेको पारिश्रमिक उपलब्ध नगराए सम्झौता पत्र र प्रमाणअनुसार कानुनी बाटो रोज्ने बताएका छन् । उनको यो पोस्टमा लोकप्रिय गायक प्रमोद खरेलले ‘सेम हेयर’ भनेर लेखेका छन् । उनको यो कुराले उनी पनि देश तथा विदेशमा गरेको कार्यक्रमको पारिश्रमिक नपाएर तनावमा रहेको बुझ्न सकिन्छ ।

Trident conecpt
vianet inside
PCC Mela

Leave A Reply

Your email address will not be published.